Product Design 4 Beginners

Zagadnienia UX i UI brzmią dla Ciebie jednocześnie fascynująco, jak i tajemniczo? Weź udział w zajęciach i dowiedz się więcej!

Zapisy na kurs zakończone

Kurs “Product Design 4 Beginners” to przede wszystkim okazja do zapoznania się z podstawowymi zasadami rządzącymi UX/UI design. Czym różni się UX od UI oraz jak wykorzystać je w procesie tworzenia i rozwoju aplikacji? Czy button “Aplikuj” poniżej (w który, mamy nadzieję, zaraz klikniesz) rzeczywiście powinien być zielony? Specjaliści z teamu EL Passion na pewno odpowiedzą Ci zarówno na te, jak i inne pytania. Najlepsze osoby będą miały okazję uczestniczyć w zajęciach praktycznych, podczas których przygotują własny projekt.

Program kursu:

03.11.2020

1. Wprowadzenie do projektowania produktów cyfrowych i Strategia UX

Czym jest projektowanie doświadczeń? Dlaczego w dzisiejszych czasach User Experience (UX) jest tak istotne? Czym różnią się od siebie UI i UX? Fazy procesu projektowego. Dlaczego najważniejszym elementem procesu jest ustalenie co mamy faktycznie zaprojektować? Poszczególne elementy fazy discovery? Persony, Customer Journey Mapping i inne narzędzia strategii UX.

10.11.2020

2. UX Design v.1

Design Sprints i Warsztaty Projektowe. Jak zabrać się za projektowanie najlepszego możliwego rozwiązania wybranego problemu? Zastosowania artefaktów fazy strategii. Architektura Informacji, mapowanie flow aplikacji i user journey. Rodzaje prototypów. Testy z użytkownikami.

17.11.2020

3. UX Design v.2

Zasady tworzenia dobrych wireframe’ów. Psychologia Gestalt. Heurystyki użyteczności. Wzorce projektowe. Apple HIG & Material Guidelines. Podsumowanie kursu i ogłoszenie zwycięzców.

24.11.2020

4. UI Design. Podsumowanie kursu

Teoria visual design i projektowania UI. Linia, kształt, kolor, typografia; hierarchia, UX, użyteczność. Branding marki a design interface’u. Narzędzia projektanta– Sketch, Figma, Framer, Adobe XD, Invision, Axure.

Wymagania:

  • Zainteresowanie tematyką projektowania graficznego
  • Własny komputer

Zajęcia:

3.11–24.11.2020 /wtorek

Miejsce:

Kurs odbędzie się online – szczegóły prześlemy zakwalifikowanym uczestnikom

Sala:

-

Prowadzący:

Tomasz Koszyk, Jakub Dziedzic - UX/UI Designerzy z El Passion (Grupa Daftcode)

 

FAQ

1
Nie jestem studentem. Czy mogę aplikować na kursy?
2
Czy mogę aplikować na więcej niż jeden kurs?
3
Czy mogę aplikować jedynie na kursy odbywające się na mojej uczelni?
4
W jakim języku odbywają się zajęcia?